Гюров с четири титли на ДП по лека атлетика на открито, Радуканова спечели четири медала

Йордан Гюров спечели четири титли на завършилото днес Държавно първенство по лека атлетика на открито във Велико Търново.

В последната дисциплина от втория ден на шампионата днес Гюров помогна на щафетата на Академик София да стигне до златото на 4 по 400 метра с време 3:17.5 минути, след като вчера триумфира в индивидуалното бягане на  400 метра и с квартета на "студентите" на 4 по 100 метра.  Преди щафетата на 4 по 400 м днес той спечели златото и на 400 м/пр с време от 54.59 секунди. Миналата година той спечели три титли.

61 Национален шампионат по лека атлетика за мъже и жени - Велико Търново 2022

Антонио Иванов  беше най-бърз в спринта на 200 метра с 21.74 секунди на финала. Той изпревари с 9 стотни от секундата Борислав Рапонджиев, а трети с бронза се окичи Теодор Сопотски с 22.10 секунди.

Шампионът на 100 метра от вчера Слави Мутафов имаше трети резултат в квалификационните серии, но не стартира във финала заради здравословен проблем.В същата дисциплина при дамите Ванеса Янкова спечели в оспорвана надпревара с 24.59 секунди, със стотна пред Кристен Радуканова.

Шампионката от събота на 100 метра Виктория Георгиева днес финишира трета с 24.94 секунди на финала.

Радуканова завърши с общо четири отличия  на първенството  три сребърни и бронз, след като вчера  остана втора на 100 метра и с щафетата на 4 по 100 метра на Атлетик София, а днес с квартета на столичанки завърши трета и на 4 по 400 метра с 4:01.60 секунди. Шампионки в последната дисциплина от програмата на жените пък станаха  момичетата на Тракия Пловдив с 3:53.94 минути.

17-годишният Божидар Саръбоюков триумфира на скок дължина със 7.38 метра, като изпревари с 18 сантиметра най-близкия си конкурент Димитър Ташев.

Алекс Василев защити титлата си на 800 метра с 1:53.89 минута.

Християн Стоянов победи в бягането на 5000 метра с 14:40.2 минути и взе второ злато, след като вчера триумфира и в коронната си дисциплина на 1500 метра.

Марк Славов защити убедително титлата си на копие с 68.00 метра, като единствен премина границата от 60 метра.

Христо Банков беше най-добър в тласкането на гюле  с 16.51 метра, след като защитаващият титлата си, 11-кратен шампион на страната и национален рекордьор Георги Иванов се отказа преди състезанието заради контузия.

Тихомир Иванов пък триумфира за четвърта поредна година на скок височина с 2.16 метра.

В състезанията при жените Лиляна Георгиева защити златото си на 800 метра с 2:11.11 минути.

Милица Мирчева пък беше най-бърза в бягането на 5000 метра с 16:33.78 минути, а миналогодишната шампионка Маринела Нинева днес завърши трета с 16:42.62 минути.

Пламена Миткова взе златото на скок дължина с 6.19 метра, след като изпревари само с 2 сантиметра Милена Миткова, която прекъсна серия от четири поредни национални титли в дисциплината.

Михаела Петкова триумфира на гюле с 12.58 метра, като изпревари миналогодишната шампионка в дисциплината и златна медалистка на диск от вчера Рената Петкова с 12.32 метра.

Лили Стойчева защити титлата си на копие с 45.47 метра, а Михаела Петкова остана втора с 44.18 метра, за  да вземе второ отличие за деня.

Снимки: start-photo