Турция продължи победната си серия

Отборът на Турция продължи победната си серия в Лига на нациите, след като постигна трети пореден успех. В събота вечерта южните ни съседи се наложиха с 2:0 като гост над Люксембург в двубой от група 1 на Лига С и вървят начело в класирането с пълен актив.

За Люксембург това беше първа загуба в кампанията, която остави тима на втората позиция в групата, в която са още Фарьорски острови и Литва. Гостите излязоха със самочувствие след успеха с 6:0 над Литва във вторник и доминираха в началните минути.

Превъзходството на Турция се материализира в 37-ата минута, когато Хакан Чалханоолу реализира от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Леандро Барейро. Доминацията на турския тим продължи и през втората част.

В 70-ата минута реферът отмени автогол на Чаглар Союнджу след ВАР заради нарушение в атака. Така се стигна до 76-ата минута, когато Сердар Дурсун оформи крайния резултат.