Германия отново не успя да пречупи Унгария, трето поредно реми за Бундестима

След като преди година на Евро 2020 Германия не успя да победи Унгария, тази вечер Бундестимът отново се препъна в бойкия тим на Марко Роси. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си от третия кръг на група 3 в Лига "А" от Лигата на нациите, игран в Будапеща. Маджарите, които в предишното си домакинство победиха Англия, поведоха в резултата още в шестата минута, когато Жолт Наги откри резултата. Само три минути след това обаче Йонас Хофман, който се разписва във втори пореден мач, изравни. Това остана и единственият точен удар, който Бундестимът нанесе в този мач. Така Германия остава без победа в групата, след като до момента записа три ремита с резултат 1:1.

Марко Роси бе предприел три корекции след загубата от Италия. Гулачи се завърна на врата. Атила Фиоли и Калъм Стайлс също започнаха.

Ханзи Флик, който в двубоя с Англия бе заложил на схема с трима централни защитници, се завърна към формацията с четирима в отбрана. Промените от мача с "трите лъва" бяха четири. Керер, Зюле, Хавертц и Вернер започнаха.

Маджарите стартираха силно и още в петата минута поведоха в резултата. Салай засече с глава центриране на Фиола отдясно, Нойер изби, но топката стигна до Жолт Наги, който овладя и със силен удар под гредата направи 1:1. Германия изравни много бързо. В деветата минута Хофман стигна до дълго подаване на Шлотербек. Халфът на Борусия (Мьонхенгладбах), който се разписа и срещу Англия, чукна топката покрай излезлия напред Гулачи, след което вкара в опразнената врата.

Играта през второто полувреме бе доста по-накъсана. Странното бе, че Германия не успя да нанесе нито един точен удар, докато Нойер трябваше няколко пъти да се намесва. Унгарците със сигурност бяха по-добрият отбор след почивката и след представянето си в тези три срещи не е изненада, че в момента маджарите са на второ място в групата, изоставайки само на точка от отбора на Италия, който единствен победи Унгария.

Снимки: Imago