Дебютен успех за Фарьорите в по-горната дивизия

Отборът на Фарьорските острови постигна първата си победа в новото издание на Лигата на нациите, след като надви Литва с 2:1 на свой терен в среща от група 1 на Дивизия “С”. До тази среща и двата тима бяха наредили по две загуби в компанията на Люксембург и Турция. Само победителят в групата се изкачва в горната дивизия, а последният отива на плейофи за определяне на изпадащите.

Литовците откриха чрез Фьодор Черних още в 6-ата минута, но още до почивката домакините обърнаха резултата в своя полза. Вильормур Давидсен изравни в 20-ата, а Якуп Андреасен реализира за 2:1 в 45-ата.

В миналото първо издание на Лигата на нациите Фарьорите бяха една от изненадите, тъй като спечелиха своята група в Дивизия “D” без нито едно поражение и така преминаха в Дивизия “С”.

След три дни сега Фарьорските о-ви и Литва ще изиграят последните си двубои преди паузата, като днешните домакини ще гостуват на Люксембург, а литовците ще пътуват до Турция.