Франция отново разочарова в Лигата на нациите

Франция поднесе поредната изненада в тазгодишното издание на Лигата на нациите и завърши наравно 1:1 в гостуването си на Австрия.

Играчите на Дидие Дешан дори бяха близо до загубата, след като Андреас Вайман (37’) откри за домакините през първото полувреме, но появилият се като резерва Килиан Мбапе все пак изравни в 83-атаминута.

Първото по-интересно положение в мача дойде след нестабилна изява на вратаря на домакините, които боксира слабо една центрирана топка, което доведе до разбъркване в наказателното поле.

В 37-ата минута играчите на Ралф Рангник направиха отлична многоходова комбинация, която матира тотално отбраната на “петлите”, а в крайна сметка в нейния край Лаймер центрира към Ваймер и той облизо нямаше проблем да преодолее Юго Лорис за 1:0.

Само няколко минути по-късно домакините осъществиха нова бърза атака и в крайна сметка центриране отдясно на Щефан Лайнер достигна до Марко Арнаутович в наказателното поле, но той стреля слабо и Лорис спаси.

Франция вдигна оборотите през втората част и можеха бързо да изравнят след около пет минути, но Бензема стреля покрай левия стълб на Патрик Пентц. В 55-ата минута много напористата игра на “петлите” доведе до сериозно неразбирателство в отбраната на домакините, но Кингсли Коман стреля над вратата.

Десетина минути след това на терена се появи и Килиан Мбапе в опит да промени негативния резултат за своя тим. Лоша новина за домакините дойде в 70-ата минута, когато капитанът на Австрия Дейвид Алаба трябваше да напусне с контузия.

Франция все пак достигна до попадение в 83-ата минута, когато в един от редките моменти, когато австрийците се изнесоха в малко по-предни позиции, топката бе прехвърлена към Килиан Мбапе, той изпревари бранителите и с изключителен удар не остави шанс на вратаря за 1:1.

“Петлите” бяха много близо до пълен обрат в мача само минута или две по-късно, когато отново Мбапе се вряза в отбраната на висока скорост, стреля, но стражът Пентц постави тялото си на пътя на кълбото, то се удари в гредата, но не попадна в мрежата. Нова добра намеса на Пентц в добавеното време след удар с глава на Гендузи запази равенството за неговия тим.

С този резултат обаче Франция остава на последното място в своята Група 1 от Лига “А” на Лигата на нациите със своите едва 2 точки от 3 мача. Австрия от своя страна вече има 4 точки и е на второто място след водача Дания.

Снимки: Gettyimages