Белгия избухна мощно, за да сложи край на 18-годишна прокоба срещу Полша

Белгия постигна разгромна победа с 6:1 в домакинството си на Полша от втория кръг в група 4 на Лига "А" от Лигата на нациите. "Червените дяволи" първи допуснаха гол, дело на Роберт Левандовски в 28-ата минута, но съумяха да направят обрат с попадения на Аксел Витсел в 42-рата, Кевин де Бройне в 59-ата, Леандро Тросар в 73-тата и 80-ата минута, Леандер Дендонкер в 84-тата и Люис Опенда в 93-тата минута. Така белгийците сложиха край 18-годишното чакане за победа над "Дружина полска".

Полша успя да поведе в резултата в 28-ата минута, когато Шимански с едно докосване намери Левандовски в близост до вратата, нападателят успя да обработи трудната топка и да я отправи във вратата за 0:1.

Белгия обаче успя да възстанови равенството малко преди края на първата част. В 42-рата минута удар на Де Бройне бе отразен от вратаря, но топката попадна в Тимоти Кастан, който върна назад към Аксел Витсел, а той с шут от границата на наказателното поле вкара за 1:1.

През втората част "Червените дяволи" бяха пълен господар на терена и направиха пълен обрат. Първо в 59-ата минута Еден Азар изведе Де Бройне на голова позиция, а той не сгреши за 2:1.

В 73-ата минута домакините се възползваха от грешка при изнасянето на топката и организираха контраатака, Леандро Тросар получи в наказателното поле, финтира защитник и отблизо вкара за 3:1.

Четвъртото попадение отново бе на сметката на Тросар в 80-ата минута. След заучено положение от корнер той комбинира с Яник Ферейрейра Караско и с много техничен диагонален удар прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

В 84-ата минута Леандер Дендонкер вкара за 5:1. Той бе оставен да напредне в средата на терена и с мощен изстрел от около 25 метра порази вратата.

Крайното 6:1 оформи Люис Опенда в добавеното време. Той получи хитър извеждащ пас от Торган Азар и технично прехвърли вратаря.

Така Белгия по най-добрия начин се реваншира за загубата в първия кръг от от Нидерландия и записа първи успех в групата, като с актив от 3 точки се намира на 2-рото място. Полша има същия брой точки, но след днешното поражение се свлече на 3-тото място.