Отлична Турция се развихри като гост на Литва

Турция записа категорична победа с 6:0 при гостуването си на Литва от група 1 на Дивизия С в Лигата на нациите. Това е втори пореден убедителен успех за отбора в турнира след 4:0 над Фарьорските острови.

Синик Дооукан даде комфортен аванс на южната ни съседка с два ранни гола във 2-рата и 14-ата минути, като и в двата случая му асистира Халил Дервишоглу. Останалите четири попадения дойдоха след почивката. В 56-ата минута Сердар Дурсун беше точен от дузпа, а в 81-вата минута нападателят се разписа за втори път в мача. Гостите имаха време за още два гола, които паднаха в последните две минути от редовните 90. Техни автори бяха Юнус Акгюн и Дервишоглу, който по този начин ознаменува силния си двубой с попадение. Това е най-разгромната победа за турците на чужд терен от юни 2005 година насам, когато разбиха Казахстан със същия резултат.

В другия мач от групата Люксембург спечели визитата си на Фарьорските острови с минималното 1:0 след гол на Жерсон Родригес от дузпа в 74-ата минута. Домакините завършиха мача с девет играчи на терена след директните червени картони на Рене Шаки Йоенсен и Сьолви Ватнамар, съответно в 67-ата и 80-ата минути.

Така Турция остава лидер в групата с пълен актив от 6 точки, изпреварайки Люксембург единствено по голова разлика. В събота двата тима могат да излъчат едноличен водач в сблъсък помежду си във Великото херцогство. Фарьорските острови и Литва са съответно трети и четвърти без нито една спечелена точка, като в събота те също имат директен мач помежду си, в който прибалтийците са гости.