Австралия надви ОАЕ и ще спори с Перу за място на Мондиала

Отборът на Австралия постигна трудна победа с 2:1 над ОАЕ в плейофа на зона АФК за Мондиал 2022. Това означава, че „озитата“ ще се изправят срещу представителя на Южна Америка Перу във финален бараж за участие на Световното първенство в Катар. Мачът между двата тима е насрочен за 13 юни (понеделник) от 21:00 часа българско време на стадиона в Ал Раян, където се проведе и този двубой.

Що се отнася до самата среща, първото полувреме не предложи много положения за гол, но след почивката ситуацията се промени и паднаха три попадения. Първи до гол стигнаха австралийците, като това се случи в 53-ата минута. Тогава Мартин Бойл нахлу в наказателното поле и пусна пас към Джексън Ървайн, който беше точен с удар от близко разстояние. Само четири минути по-късно арабите изравниха, след като Хареб Абдула центрира в наказателно поле и топката стигна до Кайо Канедо, който я прати в противниковата мрежа със своя шут „Кенгуратата“ обаче стигнаха до победно попадение в 84-ата минута, когато избита топка при центриране от корнер доведе до чудесно воле на Айдин Хрущич, рикоширало в тялото на Али Салмин преди да отиде във вратата на ОАЕ. По този начин Австралия записа важния успех, който ги доближи на една победа от участие на Мондиала в Катар.

Снимки: Gettyimages