Втора титла с личен рекорд за Лъчезар Вълчев

Лъчезар Вълчев записа втора победа с втори личен резултат на националния шампионат за юноши и девойки под 18 години в София.

Във втория ден (5 юни) на първенството Вълчев започна финалното състезание с личен рекорд 7.08 (1.2), а след това записа два опита по 7.03, но с вятър над допустимото за официален резултат.

Основният му конкурент Никола Караманолов (Радио 999 – Ямбол) също скочи 7.03 (0.7), а в последния опит атакува първото място, но не му достигнаха 2 сантиметра – 7.06 (2.7).

Трети е Калоян Айранов (Михаил Желев – Сливен) с 6.97 (1.8) срещу 6.95 на вицешампиона на троен скок Васил Русенов (Локомотив – Пловдив) – 6.95 (1.3).

Извън класирането в тази дисциплина Божидар Саръбоюков (Хеброс – Харманли) постигна личен рекорд – 7.59 (-1.3).

Така Лъчезар Вълчев регистрира две титли на шампионата (троен скок и скок дължина), а Никола Караманолов два сребърни медала (100  и скок дължина). Вълчев е шампион на троен скок за трета поредна година при юношите под 18 години.

В последната дисциплина на състезанието 4х400 м Лъчезар бе близо до трети златен медал. Вълчев, който стана шампион на десетобой на 21-22 май, бяга последен пост в щафетата на „Лудогорец“ – Разград, се хвана плътно зад Димитър Панделиев (Супер спорт – Варна). В последните метри Вълчев се опита да го размине, но Панделиев удържа на атаката.

В скока на височина шампион при юношите стана Андреан Димитров (Михаил Желев – Сливен), следван от съотборника си Христо Атанасов и Мишел Желев (Спринт – Червен бряг). Тримата скочиха 1.89, но разлика в неуспешните опити определи цвета на медалите.

Ирен Саръбоюкова и Стека Гешева от „Хеброс“ – Харманли единствени скочиха над 1.60 на скок височина при девойките, като станаха първа и втора с 1.67 и 1.64. Бронзът бе за Яна Стоева (Свети Георги – София) – 1.58.