Холанд изведе Норвегия до триумф в скандинавското дерби с Швеция

Норвегия спечели скандинавското дерби от група 4, Лига "В" на Лигата на нациите срещу Швеция. "Викингите" се наложиха с 2:1 в гостуването си на "Френдс Арена" в Солна. Героят за гостите бе голямата звезда Ерлинг Холанд, който реализира и двете попадения в 20-ата и 69-ата минута, а за домакините точен бе Антони Еланга в добавеното време на мача.

Норвегия започна мача по-активно и в 19-ата минута спечели дузпа в своя полза за нарушение на Емил Крафт. Зад бялата точка застана Ерлинг Холанд, който показа здрави нерви и реализира за 0:1.

В 69-ата минута отново Холанд бе в прегръдките на съотборниците си. Той получи пас на скорост в наказателното поле и от малък ъгъл успя да прати топката в мрежата за 0:2.

Домакините се добраха до почетен гол във 2-рата минута на добавеното време. Антони Еланга с мощен шут от границата на наказателното поле заби топката във вратата за крайното 1:2.

С тази победа Норвегия оглави класирането в групата с пълен актив от 6 точки. Швеция пък падна до 3-тото място с 3 спечелени точки.