Радойска: Не съм ядосана, а тъжна! Чужденките не са бъдещето на националния отбор

Наставничката на НСА Силвия Радойска даде мнението си пред Sportal TV след равенството с Локомотив (Стара Загора), което до голяма степен реши битката за шампионската титла.

Локомотив (Стара Загора) докосва титлата! Гъркиня попари НСА в 90-ата минута на дербито

"По-скоро съм тъжна, не съм ядосана. Тъжна съм и заради момичетата, защото се стараха. Смятам, че надиграхме противника. Нямахме и късмет да отбележим втори гол, нещата щяха да изглеждат различно и със сигурност нямаше да загубим титлата. Не си свършихме работата в първия мач, в Стара Загора, не успяхме да се приспособим на малкия терен, там дойде грешната ни стъпка.

15 НСА - Локомотив (Стара Загора)

Днес НСА заслужаваше да победи, накрая получихме гол, защото излязохме да вкараме втори - победа с 1:0 или 1:1 беше без значение за нас. НСА е хегемон от много отдавна в женския футбол, трудно е да се приеме това, че сме загубили шампионската титла. Рано или късно щеше да се случи, съжалявам, че се случи сега. Не смятам, че Локомотив ще загуби точки до края на плейофите.

НСА винаги се бори за първото място, следващият сезон няма да направи изключение. Нямаме възможности за селекция от чужбина, както има отборът от Стара Загора - днес се видя, че момичетата от България и от двата отбора играха прекрасно. Те са бъдещето на българския женски футбол и националния отбор, а не чужденките", каза Силвия Радойска.