Балкан строши гредите, но загуби от Кюстендил

Балкан (Ботевград) падна у дома от едноименния им на Кюстендил с 1:2. Двубоят е от 38-ия последен за сезона кръг на Югозападната Трета лига. Домакините владееха инициативата през целия мач, но не успяха да реализират дори една трета от положенията си. Даниел Гогов им вкара гол с шут от границата на наказателното поле, половин час след началния съдийски сигнал. Топката влезе за втори път в мрежата на ботевградчани в 76-ата минута, като футболистите на Балкан поискаха рефера да отсъди засада, но той не се съобрази с претенциите им.

Балкан ще преследва докрай победа над Кюстендил

Още няколко положения създадоха кюстендилци. През останалото време критичните моменти бяха пред тяхната врата. По веднъж гредите уцелиха Николай Миков, Йордан Апостолов и Калоян Бонев. Тримата, Димитър Руйчев, Костадин Велков, Павел Петков и влезлия като резерва Здравко Атанасов пропиляха чисти възможности за попадение. Последният реализира такова в 88-ата минута след самостоятелен рейд, а от удара му топката срещна гредата и се озова в мрежата. 180 секунди по-рано Евгени Зюмбулев спря с нарушение Миков и беше отстранен с втори жълт и червен картон.