Балкан без проблеми срещу Пирин (ГД)

Балкан (Ботевград) се наложи с 4:1 у дома над Пирин (Гоце Делчев). Двубоят е от 36-ия кръг на Югозападната Трета лига. Победата на домакините можеше и да е с по-голяма разлика. Съперникът им обаче също имаше още голови възможности. Ботевградчани започнаха вихрено и след десетина минути игра имаха две попадения преднина. Николай Цветков откри резултата от фаул 5-ата минута. След още толкова време Ивайло Бояджиев удвои с глава, възползвайки се от перфектното центриране на Павел Петков. При този резултат, съперниците се оттеглиха на почивка.

Балкан пуска жалба срещу рефер, иска изваждането му от съдийството

Малко след нея Петков центрира, Калоян Бонев стреля от дузпата, топката се удари в горната греда и влезе в мрежата. Състезател на гостите игра с ръка, рефера отсъди дузпа и юношата Николай Миков изпълни прецизно за 4:0 в 60-ата минута. Десетина по-късно влезлия като резерва Павел Головодов се вклини между централните защитници и реализира почетното попадение за Пирин.