Беласица разби Ботев (Ихтиман) за финал на успешния сезон и влиза уверено във Втора лига

Шампионът на Югозападната Трета лига Беласица постигна още една победа в последния кръг от първенството. “Комитите” се наложиха без проблеми с 4:0 над Ботев (Ихтиман), като така последните 7 мача отборът има само 1 загуба и влиза уверено във Втора лига. И за двата тима този мач беше без значение, тъй като момчетата на Николай Николов-Чезето още по-предния кръг си бяха осигурили първото място, а тимът от Ихтиман е в средата на класирането. Все пак днешният беше важен за Беласица от гледна точка на награждаването на футболистите и треньорите.

Въпреки че нямаше напрежение в мача и двата отбора напрактика играха за нищо, паднаха четири гола и две греди. Даниел Пехливанов се разписа на два пъти първо в 20-ата минута, а след това в 55-ата. Симеон Бояджиев добави едно попадение от дузпа (55’), а Андре Павлов си вкара автогол (60’). Преди началото на двубоя местна фолклорна формация изпя химна на Петрич, с което поздрави успеха на своите футболисти. С първия съдийски сигнал пък феновете на стадиона пуснаха ленти на терена.

Логично двубоят започна на по-ниски обороти и през първите 15 минути почти нищо интересно не се случи. В 12-ата Вълчанов центрира добре от корнер и Атанас Димитров засече, но крайно неточно. Малко по-късно Дани Пехливанов също стреля с глава, но без успех. Домакините продължиха да натискат и имаха няколко хубави положения. В 18-ата минута при едно центриране Таушанов свали добре топката към Айвън Ангелов, който стреля от движение, но топката прелетя над напречната греда.

27 Беласица - Ботев (Ихтиман)

В 20-ата минута Беласица успя да открие резултата. При една от атаките Ангелов получи отляво и бе оставен непокрит, което му позволи да пусне успоредно на голлинията подаване в наказателното поле. Даниел Пехливанов се оказа на точното място в точния момент и от близко разстояние успя да засече и да открие за 1:0. При радостта си пък футболистите на “комитите” отправиха жест, с който поздравиха съотборника си Симеон Бояджиев, който вчера е станал баща.

В 32-ата минута отново Айвън подаде наляво към Живко Димитров, който с едно докосване искаше да намери Марти Таушанов на далечната греда, като елиминира вратаря на Ботев. Капитанът на Беласица стреля, но ъгълът беше прекалено малък и не успя да вкара на опразнената врата. В 39-ата минута Беласица получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на защитник на “зелените”. Зад топката застана Симеон Бояджиев, който не сбърка и покачи до 2:0.

В 55-ата минута Бела успя да вкара трети гол. След центриране от ъглов удар Дани Пехливанов на далечната греда засече с глава и вкара за 3:0.

4 минути по-късно Антонио Илиев остана сам срещу вратаря на Беласица, като се опита да го прехвърли. Кирил Георгиев обаче успя да улови и не допусна това да се случи. Малко по-късно обаче резултатът набъбна още повече в полза на “комитите”. Айвън Ангелов набра скорост и тръгна напред, като пусна пас наляво към Даниел Пехливанов. Голмайсторът в срещата опита центриране към наказателното поле, но там Андре Павлов в опита си да изчисти вкара в собствената си врата - 4:0.

До края на мача, въпреки резултата, интересните положения също бяха налице, като се откриваха положения и пред двете врати. Резултатът обаче остана непроменен и така Бела завърши с победа участието си в Трета лига.

Във финалното класиране "комитите" са първи с 88 точки. Ботев (Ихтиман) от своя страна събра за целия сезон 43 и заема 15-ото място.

БЕЛАСИЦА 4:0 БОТЕВ (ИХТИМАН)

1:0 Даниел Пехливанов (20)
2:0 Симеон Бояджиев (39) д.
3:0 Даниел Пехливанов (55)
4:0 Андре Павлов (60) авт.

Стартови състави:

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 11. Атанас Чепилов, 13. Атанас Димитров, 22. Валентин Костов, 7. Аспарух Шамкалов, 6. Симеон Бояджиев, 88. Айвън Ангелов, 17. Иван Вълчанов, 8. Живко Димитров, 16. Даниел Пехливанов, 20. Марти Таушанов

Ботев: 24. Васил Найденов, 3. Станислав Катранков, 5. Андре Павлов, 14. Велизар Баладжанов, 2. Любомир Митков, 7. Васил Велев, 9. Михаил Бешев, 23. Николай Замфиров, 10. Александър Дайов, 8. Богомил Христов, 11. Борислав Будинов

Снимки: Борислав Цветанов