Суперлигата може и да не просъщестува повече от два дни в първоначално обявения си формат, но продължава да предизвиква проблеми и спорове, особено след нежеланието на три от тимовете основатели - Реал Мадрид, Барселона и Ювентус да се откажат от проекта.
Първоначално УЕФА започна дисциплинарно производство и впоследствие наложи наказания, но те бяха отменени след намесата на съд в Мадрид. В крайна сметка въпросът бе отнесен от трите тима към общия съд на Европейския съюз с обвинения към УЕФА и ФИФА в господстващо положение и монополна роля. Суперлигата иска да докаже още, че двете централи са действали като картел и са правили злоупотреби при организирането на международни футболни турнири. Именно ход на това дело ще бъде даден през следващия месец, когато в рамките на два дни - 11 и 12 юли ще се проведат изслушвания, а окончателна присъда се очаква да има едва към края на годината.
Президентът на УЕФА Александър Чеферин наскоро изрази увереността си, че Европейската федерация няма монополно положение, тъй като “никой не е принуден да участва в нашите състезания” и “никоя федерация не е принудена да членува в УЕФА”. Той бе подкрепен и от вицепрезидентът на Европейската комисия Маргаритис Шинас, който също се противопостави на идеята за Суперлига.
Carlsberg "Домът на Феновете" е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето съдържание и да участвате в нашите игри за страхотни награди.