Ясен Петров: Допуснахме много елементарни грешки, нашият отбор може повече

Националният селекционер Ясен Петров говори след равенството 1:1 срещу Северна Македония в мач от група 4 от лига "Ц" на Лига на нациите.

"Желанието ни беше да победим, но истината е, че срещнахме един доста обигран отбор. На моменти не успяхме да се ориентираме в средата на терена. Допуснахме много елементарни грешки. Знам, че нашият отбор може повече. Днес футболистите искаха да победят. От наша грешка стана този нелеп гол. Трябва да продължим напред.

37 България - Северна Македония 1:1

Имаме футболисти, които не играят редовно. Петко не беше тренирал от две седмици. Андреа не играе в клубния си отбор. Знаете, че Недялков имаше проблем. Доста други играчи имат проблеми. Нашата идея беше да играем футбол. Македония е добър отбор. Имаше нервност в играта на отбора", започна Петров.

Красив гол не стигна за победа на България, VAR отмени дузпа за "лъвовете" в 94-ата минута

Знаете, че и Наско не играе в клубния си отбор, Жоро влиза малко. Проблемите са, че повечето играчи нямат игрова практика. Това обаче са ни хората, разчитаме на тях.

Благодаря на публиката. Прекрасна атмосфера. Публиката беше страхотна днес", завърши опитният специалист.

Снимки: Владимир Иванов