Полша трябваше да обръща Уелс като домакин за първа победа в Лигата на нациите

Полша постигна трудна победа с 2:1 над Уелс в група А на Лигата на нациите. Гостите бяха без двете си най-големи звезди в последните години в лицето на Гарет Бейл и Аарън Рамзи, но въпреки това предложиха добро лице и принудиха поляците да правят сложен обрат, за да достигнат до трите точки. Попаденията за футболистите на Чеслав Михниевич бяха дело на Якуб Камински (72’) и Карол Швидерски (85’), а за “драконите” точен бе Джонатан Уиламс.

През първата част на двубоя, която завърши при нулево равенство, повече могат да съжаляват домакините, тъй като на тяхната сметка дойдоха и единствените две по-сериозни положения. Първо в четвъртата минута Пьотр Желински получи отличен пас от Левандовски в наказателното поле и стреля опасно, но Дани Уорд се справи и спаси. Почти същото се случи и в 21-ата минута, когато отново нападателят на Байерн направи великолепна самостоятелна акция, но отново топката бе отразена от стража на “драконите”.

Футболистите на Робърт Пейдж откриха резултата в 53-ата минута, когато Джо Уилямс с удар извън наказателното поле изненада стража на домакините Камил Грабара и го преодоля за 1:0. Интересното в случая е, че това е второ попадение на международно ниво за играча на Кардиф, а първото му такова бе във вратата на България.

Играчите на Чеслав Михниевич успяха да увеличат оборотите и да осъществят по-сериозн натиск едва след 60-ата минута, когато бяха извършени две смени в техните редици. Поляците успяха да изравнят в 72-ата минута, когато 19-годишният Якуб Камински получи топката в напълно необезпокояван в наказателното поле и с десния крак я прати в мрежата за 1:1.

Домакините постигнаха пълен обрат с попадението си в 85-ата минута, когато голмайсторът Камински с отлично включване на левия фланг прати топката в наказателното поле, а там страхотно разбъркване тя в крайна сметка достигна до Карол Швидерски, който я прати отблизо в мрежата за 2:1.

С тази победа Полша постигна първата си победа с Лигата на нациите за тази година и спечели три точки в трудната група, в която са още Нидерландия и Белгия.

Снимки: Gettyimages