Цолов завърши втори в първото състезание на „Херес”

Българският пилот в испанската Формула 4 Никола Цолов завърши втори в първото състезание от втория кръг от шампионата на пистата „Херес” в Андалусия.

Цолов тръгна от полпозишън и успя да запази първото място в първия завой от атаката на поляка Тимотеуш Кучарчик, който обаче го атакува в следващите завои и го изпревари преди края на първата обиколка. След това на обратната права съотборникът на Кучарчик в MP Motorsport Валерио Риничела също догони Цолов и го изпревари, което свали българина на трето място в подреждането.

Никола Цолов: Изпреварванията на „Херес” ще са трудни

Зад лидерите стана масова катастрофа в първата обиколка, в която участваха Себастиан Гравлунд, който излетя в зоната за сигурност и Алваро Гарсия и Рикардо Грасия, който направиха най-сериозния удар.

Никола Цолов с първа победа в испанската Формула 4

При рестарта, 10 минути преди края на състезанието, Цолов подгони Риничела и бързо го изпревари, за да преследва лидера. Българинът стопи аванса на Кучарчик и на няколко пъти го атакува в последната обиколка и половина, но не успя да го изпревари и на финала завърши на 0,349 секунди след него. Цолов завърши състезанието и с най-бързата обиколка.

С победата си Кучарчик излезе начело в класирането след първите 4 старта с 67 точки, а Цолов е втори с 51, толкова има и досегашният водач в подреждането Тасанапол Интрафувасак, който днес остана 12-и на финала.