Никола Цолов с първа победа в испанската Формула 4

Българинът Никола Цолов завоюва своята първа победа в испанската Формула 4, след като спечели третото и последно състезание за уикенда на португалската писта „Портимао“.

Протежете на Фернандо Алонсо потегли от полпозишъна за втори път този уикенд, като този път той направо добър старт. Въпреки него Цолов загуби една позиция от поляка Тимотеуш Кучарчик в спринта до първия завой. Още в началото на втория тур обаче българинът направи страхотна маневра от външната страна на първия завой и си върна лидерството.

Цолов завърши 5-ти във втория старт на „Портимао“

Секунди по-късно но трасето бе изкаран автомобилът за сигурност след инцидент между Хорхе Кампос и Жил Мишел в първия тур. При рестарта българинът не остави шанс на Кучарчик за атака, но само обиколка по-късно надпреварата отново бе неутрализирана след инцидент между три коли в края на обиколката.

При втория рестарт в началото на последния тур Цолов отново бе безгрешен и на финала завърши на над 0.7 секунди преди Кучарчик. Тройката допълни мароканецът Сюлейман Занфари, който при втория рестарт изпревари победителя от вчерашното първо състезание Хю Бартър.

С победата си в последното състезание за уикенда и третата си най-бърза обиколка Цолов увеличи своя актив от началото на кампания на 29 точки, което му отрежда четвъртото място при пилотите. Лидер с 51 точки е победителят от второто състезание по-рано днес Тасанапол Интрапувасак от Тайланд, втори с 45 е Бартър, а трети с 42 е Кучарчик.

Сезонът в испанската Формула 4 продължава в уикенда на 28 и 29 май с три състезания на пистата „Херес“ в Испания.