Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Олимпиакос прелетя към полуфиналите в Гърция, Везенков отново най-добър

Александър Везенков и неговият Олимпиакос се класираха за полуфиналите в гръцкия елит. Българският национал и съотборниците му разгромиха Перистери с 92:57 (29:13, 22:9, 23:14, 18:21) и по този начин спечелиха серията с 2-0 победи. За място на финала Олимпиакос ще се изправи срещу отбора на Промитеас, който също си проправи път към полуфиналите чрез чиста победа от 2-0 над АЕК Атина.

Везенков завърши като най-резултатен за своя отбор, постигайки втори пореден дабъл-дабъл в серията. Крилото записа 15 точки, 11 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка за 25 минути на паркета. При стрелбата си българинът бe 5/10 от полето и 4/4 от наказателната линия.

За разлика от първия мач между двата тима, в който момчетата на Йоргос Барцокас трябваше да измъкват победата в последната четвърт, този път те не проявиха милост срещу своя съперник. Везенков и компания дръпнаха с двуцифрена преднина още в началото на двубоя, а на полувремето разликата вече бе достигнала цели 29 точки при 51:22. Баскетболистите на Перистери не успяха да се опълчат на мощта на далеч по-класния си съперник, като в крайна сметка “червено-белите” логично достигнаха до изразителния триумф след 92:57.

Тайлър Дорси наниза още 13 точки за победата на Олимпиакос, докато Костас Слукас се отчете с 10 точки и 7 асистенции.

За Перистери Томас Гиело завърши с 13 точки, а Димитрис Морайтис добави 11 точки и 6 асистенции.

Снимка: Facebook/Olympiacos B.C.