Надал не се затрудни за победа №300 в Големия шлем

Рафаел Надал преодоля с лекота и втория кръг на “Ролан Гарос”. Испанецът срази с 6:3, 6:1, 6:3 Корентен Муте и записа юбилейна победа №300 в турнирите от Големия шлем. Повече имат само Роджър Федерер (369) и Новак Джокович (324).

Следващият съперник на Матадора ще е нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп, който елиминира Фабио Фонини след отказване.

Надал доминираше от самото начало на двубоя с безмилостния си форхенд. Той бързо успя да реализира пробив, а след това се задоволи да печели геймовете, в които сервираше. Във втория сет Краля на клея заигра по-агресивно и поведе с 4:0, а Муте нямаше идея как да се противопостави. Французинът все пак взе един гейм, но при 1:5 отново беше пробит и сетът приключи.

23-годишният представител на домакините имаше своите силни моменти на старта на третата част и за първи път взе подаването на Надал. Испанецът обаче веднага върна пробива, а при 4:3 в своя полза не даде нито точка на сервиращия Муте. Изненадващо, това не прекърши французина и той осъществи рибрейк, но само за да загуби следващия гейм, а с това и мача.

Надал направи само един ас и допусна две двойни грешки. Рекордьорът по спечелени титли от Големия шлем реализира 27 уинъра и спечели 7 от 12-те си точки за пробив.

Карлос Алкарас се измъкна в петсетова драма

Преди Муте от турнира отпадна и друг французин - Ришар Гаске. Ветеранът отстъпи с 6:7(5), 3:6, 3:6 на Себастиан Корда, който в третия кръг ще се изправи срещу Карлос Алкарас.

Снимки: Gettyimages