Зверев оцеля след обрат от два сета пасив

Представителят на Германия Александър Зверев се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете след труден, трисетов двубой с аржентинеца Себастиан Баес.

Номер 3 в световната ранглиста Зверев победи 21-годишния Баес с 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5, осъществявайки обрат за 3 часа и 39 минути игра. Полуфиналистът от 2020-а и 2021-а изоставаше с 2:4 гейма в петия сет и спаси мачбол при 4:5, за да стигне до успеха.

Подобно на четвъртия поставен Стефанос Циципас, който отстрани също в пет сета Лоренцо Музети, Александър Зверев имаше проблеми на корта в началото на двубоя. Германецът загуби убедително първите два сета срещу 36-ия в света Себастиан Баес, но успя да обърне развоя на срещата. С победата днес Зверев вече има актив от 20 победи и 6 поражения на Откритото първенство на Франция.

Деветият поставен Феликс Оже-Алиасим от Канада достигна третия кръг на „Ролан Гарос“ след успех на аржентинеца Камило Уго Карабели с 6:0, 6:3, 6:4, а 23-ият в схемата американец Джон Иснър надигра участващия с „уайлд кард“ французин Греоа Барер с 6:4, 6:4, 3:6, 7:6(5).

Друг американец - Тейлър Фриц, който заема 13-о място в схемата при мъжете, отпадна във втория кръг след поражение от Бернабе Сапата Миралес. Испанецът, който е 131-и в световната ранглиста, победи с 3:6, 6:2, 6:2, 6:3, а следващият му противник е Иснър.

Руснакът Карен Хачанов се справи с Уго Делиен (Боливия) с 4:6, 6:4, 7:6(1), 6:3, а десетият в схемата великобританец Камерън Нори отстрани Джейсън Кублер от Австралия в три сета - 6:3, 6:4, 6:3. Сърбинът Филип Краинович достигна до третия кръг на „Ролан Гарос“ след победа над хърватина Борна Гойо със 7:6(5), 6:2, 5:7, 6:1 и ще срещне Феликс Оже-Алиасим в следващия етап.