Етър спечели турнира за Купата на M&BM във Велико Търново, Бончо Генчев награди шампионите

Отборът на „Етър ВТ“ спечели безапелационно традиционния детски футболен турнир за Купата на M&BM, който се проведе на стадион „Ивайло“ във Велико Търново.

Надпреварата е част от националната програма „Децата и футболът” и се организира от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз и и Община Велико Търново. Участваха 8 отбора от региона, съставени от момчета, родени през 2011 година.

Във финала малките „виолетови“ надежди победиха връстниците си от „Лато” (Алеково) с 4:1. Шампионите, водени от треньора Свилен Василев, завършиха надпреварата с 3 победи от 3 мача и голова разлика 12:1.

На призовото трето място приключи тимът на ОФК „Академик“ (Свищов) след успех с 2:0 над „Лайтс“ (Велико Търново).

Пето място в крайното подреждане зае ОФК „Павликени”, който разгроми с 6:0 „Янтра“ (Полски Тръмбеш).

В спор за 7-8 място „Янтра-2019“ (Габрово) победи Локомотив (Горна Оряховица) с 8:7 след дузпи (1:1 в редовното време).

Купата на победителите от „Етър ВТ“, флагчета и екипи връчи председателят на ЗС на БФС Бончо Генчев. В награждаването се включиха още Николай Христозов, който е координатор в Асоциацията на българските футболисти, спортният експерт в Община Велико Търново Георги Давидов, голмайсторът на Трета лига - Северозападна група Любомир Генчев и др.

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира „M&BM“.

Бяха раздадени следните индивидуални награди:

Най-добър вратар – Вилислав Цонев (Етър ВТ)

Най-добър защитник – Виктор Йосифов (Академик)

Най-добър полузащитник – Стефан Илиев (Лайтс)

Най-добър нападател – Александър Георгиев (Лато)

Голмайстор - Калин Дъров (Етър ВТ) с 9 попадения

Най-техничен състезател – Ивайло Учанов (Лато)

Най-полезен състезател – Владислав Богданов (ОФК Павликени)

Най-добър състезател на турнира - Калин Дъров (Етър ВТ)

Най-добър треньор – Свилен Василев (Етър ВТ)

Награда за специален принос към турнира – Бончо Генчев, председател на ЗС на БФС.