Челси завърши сезона с победа след късен гол

Челси завърши сезона с победа и с бронзовите медали. В последния си мач лондончани победиха изпадналия Уотфорд с 2:1 на "Стамфорд Бридж". Кай Хавертц откри резултата в 11-ата минута, но 3 минути преди края Дан Гослинг изравни. В добавеното време Рос Баркли донесе успеха на "сините". Феновете на Челси изпратиха с аплодисменти Антонио Рюдигер, който изигра последния си мач за тима.

Отборът на Томас Тухел завършва един сезон, който започна обещаващо, мина през криза и остави надежди за следващите години. Челси бе кандидат за титлата в началото на кампанията, но постепенно отпадна от борбата. След това дойде санкцията към собственика Роман Абрамович и новия собственик Тод Боели.

Лондончани си бяха осигурили третото място преди този мач и Томас Тухел направи пет промени в стартовия състав. Кенеди започна като титуляр в мач от Висшата лиа за първи път от май 2017 г. Именно той асистира на Хавертц за първия гол в срещата. Саул Нигес пък бе титуляр за първи път от март. Бен Чулуел бе на пейката, след като се възстанови от тежка контузия, получена през ноември.

Челси имаше предимство и търсеше втори гол. Удар на Маунт бе отразен от вратаря на гостите, а Хавертц удари греда след ново добро подаване на Кенеди. В началото на второто полувреме обаче Менди трябваше да прави спасяване. Той нямаше какво да направи малко преди края, когато Гослинг с глава прати топката покрай него. Остава време Баркли да засече центриране на Рийс Джеймс и да донесе победата на домакините.

Снимки: Gettyimages