Интер си свърши работата срещу Сампдория, но остана с празни ръце

Отборът на Интер си свърши работата срещу Сампдория, след като спечели с 3:0 в двубой от последния кръг на Серия А, но сдаде титлата в полза на големия градски съперник Милан.

Двата милански гранда бяха разделени от две точки в класирането и всичко трябваше се реши във финалния рунд. Милан имаше предимство над Интер, тъй като записа победа и равенство през сезона.

Единственият вариант пред Интер за защита на титлата беше  успех над Сампдория и загуба на Милан от Сасуоло, което обаче не се случи.

Наставникът на Интер Симоне Индзаги не можеше да разчита в този мач на Роберто Галярдини, който бе контузен. Така партньор в атаката на аржентинския ас Лаутаро Мартинес бе Хоакин Корея, който се представи отлично.

Двубоят започна при по-активна игра на домакините. В 9-атата минута Хакан Чалханоолу стреля опасно, но стражът на гостите отрази удара. Само минута по-късно и генуезците имаха своя шанс, но защитниците на Интер успяха да обезвредят Франческо Капуто. Постепенно играчите на гостите се прибраха в своята половина и заиграха в глуха защита.

Положенията пред играчите на Симоне Индзаги се редуваха едно след друго, но “нерадзурите” така и не стигнаха до гол. С пропуски се “отличиха” Лаутаро Мартинес и Хоакин Корея. В самия край на полувремето Мартинес пропусна отличен шанс да открие резултата.

Играчите на Сампдория загубиха топката в своята половина, това позволи на Барела да напредне до наказателното поле и да намери Мартинес, но аржентинецът пропусна.

През втората част играчите на Интер вдигнаха оборотите и това даде бързи резултати. Още в 50-ата минута се стигна до откриване чрез Иван Перишич, който се разписа след удар от наказателното поле. В 55-ата минута нова прекрасна атака на Интер доведе до втори гол във вратата ва Сампдория. Хакан Чалханоолу подаде към Перишич, хърватинът върна топката на своя съотборник, който намери Хоакин Корея и аржентинецът не сбърка. Само две минути по-късно Корея удвои головата си сметка.

Той напредна от собствената половина, преодоля Ферари и прати топката в мрежата за крайното 3:0.

До края и двата тима имаха своите възможности, но до нови попадения не се стигна. В крайна сметка “нерадзурите” сториха всичко по силите си, но не успяха да запазят титлата. Феновете на “нерадзурите” могат да бъдат спокойни за бъдещето, тъй като воденият от Симоне Индзаги тим играе чудесно и дава големи обещания за бъдещето.

Интер - Сампдория 3:0
1:0 - Перишич 50