Аурора Дезио с Николай Вангелов и Георги Сираков в състава си, допусна втора загуба в плейофите

Аурора Дезио, с българите Николай Вангелов и Георги Сираков в състава си, допусна втора загуба в плейофите в Италия. Тимът отстъпи пред Виджевано с 53:66 (12:17, 12:17, 17:10, 12:22) като домакин и изостава с 1:2 победи в четвъртфиналната плейофна серия в групата си в Серия Б по баскетбол за мъже.

Георги Сираков игра 16 минути и записа 1 асистенция, но не успя да се разпише. Николай Вангелов се задържа на паркета 9 минути и спечели 4 борби.

Играе се до три успеха от пет двубоя. Следващият мач е утре.

Римини, където играе Борислав Младенов, се класира на полуфинал в италианската Серия Б. Отборът надделя над Таранто с 84:81 (17:11, 26:24, 22:16, 19:30) като гост и след 3:0 победи продължава напред.

Бившият младежки национал игра 16 минути и се отчете с 6 точки, 3 борби и 1 отнета топка.

От неговите съотборници Стефано Масиадри вкара 21 точки.