Андреа Христов не игра, но Козенца оцеля

Козенца остава в Серия "Б". Отборът на Андреа Христов победи с 2:0 Виченца Виртус в реванша от баража във второто ниво на италианския футбол, след като беше загубил първия мач с 0:1. Бившият защитник на Славия остана на пейката, а в герой за домакините се превърна Хоакин Ларивей, който вкара и двата гола.

37-годишният аржентинец има солиден опит по терените на Ботуша от престоя си в Каляри, но през последните сезони се подвизаваше в ОАЕ, Япония, Парагвай и Чили. Козенца го привлече в началото на годината и това се оказа стратегически ход, помогнал за оцеляването на отбора.

Преди няколко дни друг ветеран - Кристиан Маджо, донесе минималния успех на Виченца Виртус с 1:0. В ответния двубой тази вечер съперниците направиха равностойно първо полувреме без голове, а всичко се реши през втората част. Още в 46-ата минута Ларивей откри резултата, а в 67-ата отново той беше точен от дузпа и хвърли в екстаз тифозите на Козенца.

"Вълците" от Калабрия ще играят в Серия "Б" за пети пореден сезон, а Виченца Виртус се присъедини към Порденоне, Кротоне и Алесандрия, които изпаднаха директно. За гостите титуляр беше бившият халф на ЦСКА - София Жанио Бикел.