Бреша елиминира Перуджа след драма с продължения

Бреша е с една стъпка по-близо до Серия "А", след като преодоля Перуджа в четвъртфинален плейоф за влизане в италианския елит. "Бяло-сините" спечелиха с 3:2 след продължения на своя "Марио Ригамонти" и в следващия кръг ще срещнат Монца на Валентин Антов. В другия полуфинален плейоф съперници са Пиза и Беневенто

Перуджа поведе в 10-ата минута с гол на Кристиан Куан с глава, но домакините изравниха в самия край на първото полувреме, когато точен беше Марко Паяч от дузпа. През втората част играта се накъса, а интересни положения пред двете врати почти липсваха. Малко по-активни бяха футболистите на Бреша, но техните далечни изстрели не затрудниха стража Леандро Чичисола.

В продълженията отново Перуджа нанесе първия удар, като Матош вкара от ъгъла на наказателното поле в 102-ата минута. Бреша обаче отвърна с попадение на Флориан Айе в 107-ата отблизо, а малко преди да се стигне до дузпи Флавио Бианки беше изведен на перфектна позиция и технично прати топката в мрежата за крайното 3:2.