Ключовото включване на Христо Захариев в мач №3

Сезонът за Левски продължава, след като баскетболистите на “сините” оцеляха в третия мач с големия си съперник от последните години Балкан. Възпитаниците на Тити Папазов се наложиха с 66:56 над ботевградчани в двубой №3, като по този начин съкратиха изоставането си на 1-2 победи в общия резултат.

Левски не се огъна пред Балкан и запази надежди за финал

Шампионите поставиха убедително начало на двубоя, отваряйки си двуцифрен аванс още след една четвърт игра. В средата на втората част пък разликата се покачи на 15 точки при 30:15 в полза на домакините, но след това ботевградчани намериха сили да отвърнат на енергията от другата страна, като равенството бе заковано при 50:50 с оставащи 8 минути до финалната сирена.

Именно тогава дойде и моментът на Христо Захариев. Баскетболистът на Левски, който в рамките на почти половин година се възстановяваваше от операция в коляното, напомни за своето сериозно присъствие, като бе отговорен за 8 от последните 16 точки на столичани в мача. Във финалните осем минути от редовното време Захариев записа 6 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 открадната топка, а най-любопитната част от статистика е, че той бе автор на всичките три успешни далечни стрелби на Левски в мача - 3/4 за национала спрямо общо 3/19 за неговия отбор. По този начин лидерът на "сините" даде искрата за своя тим, който завърши срещата със серия от 16:6 по пътя към победата.

“Има какво още да се желае, но в плейофите просто трябва да дадеш всичко от себе си, особено пред такава публика, която днес толкова много ни помогна да спечелим този мач. Бяхме длъжи да спечелим и искам да им благодаря. Работя много върху всичко - върху стрелба, физика. Един треньор ми беше казал, че ако другите могат да тренират по два пъти, аз мога по един, само че да е цял ден. Точно това правя. Искам да благодаря на всички, които ме подкрепят. Аз играя за дъщеря ми. Ще дам всичко от себе си, за да побеждаваме”, сподели Захариев пред Max Sport 2 след мач №3.

Това бе най-силният мач на 31-годишното крило след завръщането му на терена. За 20 минути, влизайки от резервната скамейка, опитният състезател се превърна в топреализатор за тима си с 16 точки, 9 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка при 6/8 стрелба от полето.

Мач №4 между Левски и Балкан е в петък от 19:00 часа, отново в зала “Универсиада”.

Снимка: Петър Каменски