Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бай Дъ Уей спаси кожата след страхотен трилър с Кучетата от Младост

Бай Дъ Уей се пребори за преднина от 1-0 в четвъртфиналната си серия във Втора дивизия срещу Кучетата от Младост. Отборът измъкна успеха в мач №1 с 92:91 (22:21, 30;25, 19:17, 21:28) в страхотен трилър, чийто краен изход бе решен в последните секунди. В герой за победата на Бай Дъ Уей се превърна Иван Николов, който първо отбеляза два наказателни изстрела, за да донесе преднината в ръце на своя тим, а след това се отличи и с открадната топка, за да стопира опита за обрат на съперника.

През целия обем на първата четвърт двубоят се развиваше равностойно, като нито един от двата отбора не можа да се сдобие с по-сериозна разлика в своя полза. Едва в средата на втория период Бай Дъ Уей поведе с девет точки при 37:28, но и този опит на символичните домакини бе спрян успешно, тъй като Кучетата реагираха със серия от 10 безответни точки, за да предизвикат нова смяна на водачеството при 37:38. В крайна сметка обаче по-напористите действия на “черно-белите” им осигуриха аванс от шест точки на голямата почивка при 52:46.

В третата четвърт тимът на Бай Дъ Уей най-сетне успя да поддържа по-сериозен актив в своя полза, който на няколко пъти се превърна в двуцифрен, преди успешна стрелба от тройката на Огнян Тодоров да оформи резултат 71:63 преди старта на финалния период. В него мачът стана изключително завързан, като тимът на Кучетата показа характер и навакса пасива си, за да се доближи на само една точка от опонента си при 90:89 след кош на Иван Иванов. Последва грешка в нападение от страна на символичните домакини, а два успешни наказателни изстрела на Огнян Тодоров предизвикаваха обрат в полза на Кучетата при 90:91 и оставащи 23 секунди на часовника. Иван Николов обаче не сбърка от линията за Бай Дъ Уей, а след това именно той бе автор и на открадната топка, която донесе победата на неговия отбор.

Иван Николов завърши с 29 точки, 15 борби и 6 асистенции за победителите. Свилен Симанов прибави още 24 точки и 10 борби, а Кристиан Райчев се разписа с 21 точки и 12 борби.

Огнян Тодоров поведе Кучетата с 29 точки и 5 борби. Иван Иванов наниза още 20 точки и прибави 5 асистенции, Ивайло Иванов реализира 19 точки плюс 7 борби, докато Иван Ненчев се разписа с 11 точки.