Левски няма право на повече грешки в серията

Отборът на Левски приема този на Балкан в опит да избегне елиминация от плейофите на НБЛ и да удължи сезона си с поне още два дни. Шампионите се изправят срещу ботевградчани в мач №3 от полуфиналната серия между двата тима тази вечер от 19:00 часа в зала "Универсиада". Общият резултат в серията е 2-0 в полза на Балкан, като още един успех днес ще класира селекцията на Небойша Видич на финал.

От другата страна пък Левски няма право на повече грешни стъпки, тъй като вече достигна лимита си до две такива. "Сините" не успяха да отмъкнат домакинското предимство от своя съперник, след като допуснаха две разочароващи поражения в първия два мача в Ботевград. И в двата двубоя съставът на Тити Папазов имаше нелош аванс на влизане в последната четвърт, като в мач №1 отборът на Левски допусна обрат от 10-точкова преднина, а в мач №2 не успя да материализира 8-точковия си аванс в края на третата четвърт.

Най-големият длъжник в ротацията на "сините" се казва Ивица Радич, който сумарно в първите две срещи отбеляза само 3 точки при 1/12 стрелба от игра. Най-резултатният състезател на шампионите от редовния сезон е бледа сянка на себе си, като тази вечер неговото представяне ще бъде от ключово значение за крайния изход на двубоя.

Балкан обаче влиза със сериозно самочувствие в срещата, не само заради предимството си от 2-0 в серията, ами и заради това, че отборът вече е с баланс от 7-1 срещу Левски през настоящия сезон. Единственото поражение на "зелените" от големия им съперник дойде в онзи драматичен полуфинал за Купата на България, когато столичани се наложиха трудно със 74:73, като дори и тогава Балкан имаше шанс да спечели мача, ако Радич не беше затворил успешно Амад Рори при последната стрелба на гарда в мача.

Дербито тази вечер е поверено на съдийското трио Венцислав Великов, Калоян Костов и Искрен Манолов.

Снимка: Стоян Христов