Очаквайте в 12:00 Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Ювентус изпусна победата в края в прощалния мач на Киелини и Дибала

Ювентус и Лацио не излъчиха победител в срещата помежду си от 37-ия кръг на Серия "А". Двубоят завърши при резултат 2:2. Това бе последният мач на две от иконите на "бианконерите" пред тифозите на "Алианц Стейдиъм" - Джорджо Киелини и Пауло Дибала си взеха последно сбогом с феновете, които бяха препълнили стадиона за този двубой. Домакините поведоха с два гола, дело на Душан Влахович в 10-ата и Алваро Мората в 36-ата минута, но гостите успяха да измъкнат точката след автогол на Алекс Сандро в 51-ата и точен изстрел на Сергей Милинкович-Савич в 95-ата минута.

Треньорът на домакините Макс Алегри бе избрал в този мач да започне с Душан Влахович в атака, като той имаше подкрепата на Алваро Мората, Федерико Бернардески и Пауло Дибала. В средата на терена действаха Мануел Локатели и младока Фабио Мирети, който отново получи шанс да се докаже в първия отбор.

За гостите триото в предни позиции бе съставено от Фелипе Андерсон, Джоване Кабрал и Матия Дзакани. В средата на терена пък започнаха Луис Алберто, Данило Каталди и Сергей Милинкович-Савич.

Лацио пръв стигна до голова възможност и тя бе повече от добра. В 5-ата минута страхотен шут на Каталди се отби от гредата.

В 10-ата минута обаче Юве поведе в резултата. Мората центрира остро в наказателното поле и Душан Влахович отблизо с глава порази вратата за 1:0.

Две минути по-късно домакините създадоха и втора добра възможност. Федерико Бернардески направи сериозен рейд с топка в крака и отправи опасен изстрел, преминал над вратата.

Гостите пък отговориха с опасен изстрел на Фелипе Андерсон от воле, който профуча опасно близо до гредата, но в аут.

В 17-ата минута Джорджо Киелини бе изваден от игра, за да получи аплодисментите на тифозите след 17 години, прекарани в клуба.

В 27-ата минута "Орлите" поискаха дузпа за игра с ръка, каквато реално имаше, но тя бе плътно прибрана към тялото и съдията не видя основание да посочи бялата точка.

Минута по-късно Сергей Милинкович-Савич направи хубав пробив в пеналта, подаде успоредно на голлинията и само блестящата намеса на Перин попречи на Фелипе Андерсон да засече във вратата.

В 32-ата минута Ладзари проби отляво и подаде за Дзакани, който опита техничен удар с пета, но не му се получи добре и топката отиде далеч от вратата.

Секунди по-късно Луис Алберто бе оставен да стреля от далечна дистанция и не бе особено далеч от целта, но все пак прати кълбото над вратата.

Юве обаче чакаше своя миг на контраатака и той дойде в 36-ата минута. Мората получи в наказателното поле, финтира двама защитници и с диагонален удар прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата за 2:0.

В 45-ата минута Каталди пробва бдителността на Матия Перин с далечен удар, но вратарят внимаваше и уверено улови.

Второто полувреме започна с попадение на гостите, които се върнаха в мача. В 51-ата минута след центриране от корнер Патрик стреля с глава, топката рикошира в крака на Алекс Сандро и се озова в мрежата за 2:1.

След това Педро отправи доста мощен шут в 56-ата минута, профучал покрай вратата. Минута по-късно и Дзакани тества Перин, който обаче внимаваше и спаси.

Натискът на Лацио се засилваше и в 61-ата минута Перин трябваше да прави ново важно спасяване след изстрел с глава на Ачерби след центриране от фаул.

Ювентус обаче постепенно се окопити и в 70-ата минута бе близо до трети гол. Мойс Кийн получи в наказателното поле и стреля от воле със завъртане, като малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

В 75-ата минута Каталди стреля опасно от фаул, но отново Матия Перин бе на мястото си и улови топката.

В 77-ата минута и Пауло Дибала бе заменен и със сълзи на очи напусна терена и се сбогува с тифозите по трибуните и със своите съотборници. На негово място пък се появи Мартин Палумбо, записвайки своя дебют с екипа на Ювентус.

В добавеното реме на мача Лацио с добра до точката. Далечен удар на Башич бе спасен от Перин, но Милинкович-Савич бе заел добра позиция и отблизо успя да отбележи под гредата за крайното 2:2.

Това равенство не промени  особено ситуацията за Юве, който остава на 4-ото място със 70 спечелени точки, докатоточката бе важна за  Лацио, който е на 5-ата позиция с 63 точки и вече е сигурен участник в Лига Европа.