Аполон завърши сезона с гръмка победа, Илиев остана на пейката

Аполон (Лимасол) завърши сезона в Кипър по шампионски с гръмка победа. Отборът, който вече си гарантира спечелването на титлата, разби с 4:1 Арис (Лимасол) в срещата от последния 9-и кръг на шампионския плейоф. Българинът Илиан Илиев-младши остана на пейката и не влезе в игра.

Всички голове в мача бяха отбелязани от играчи на Аполон. Гостите поведоха чрез Шполярич в 12-тата минута, но в 25-ата Хамас си вкара автогол за 1:1.

След това обаче Кириаку в 33-тата, Дигини в 45-ата и Питас в 84-тата минута донесоха успеха на състава от Лимасол.

Така Аполон завършва сезона на 1-вата позиция с 58 точки, пред АПОЕЛ с 52 точки и АЕК (Ларнака) с 51 точки. Арис е на 5-ото място с 47 точки.