Спарта спечели дербито със Славия, Минчев влезе като смяна

Спарта (Прага) спечели голямото дерби срещу Славия (Прага) с 2:1 като гост на стадион "Синобо". Двата тима се изправиха един срещу друг в сблъсък от последния 5-и кръг на шампионския плейоф в първенството на Чехия. Българското крило на гостите Мартин Минчев взе участие в мача, като се появи като смяна в 62-ата минута.

Спарта поведе в 20-ата минута, когато Томаш Чванчара се разписа с глава след центриране от корнер.

Домакините обаче успяха да възстановят равенството в 39-ата минута с попадение на Петр Шевчик, който с доза късмет се оказа с топка в крака в наказателното поле и с мощен шут вкара за 1:1.

Спарта обаче се добра до победата в 83-ата минута след страхотно изпълнение от фаул на Адам Хложек за крайното 1:2.

И двата тима завършиха мача в намален състав, като първо Томаш Визнер от състава на гостите бе изгонен в 78-ата минута, а след това Сърджан Плавшич от домакините бе изгонен в добавеното време.

Успехът на Спарта обаче бе само за престиж, като отборът завършва сезона на 3-тото място със 73 точки. Славия приключва на 2-рата позиция със 78 точки. Шампион е Виктория (Пилзен) с 85 точки.