Минчев и Спарта не оказаха съпротива в Пилзен, Виктория докосва титлата

Виктория (Пилзен) е все по-близо до титлата в чешкото първенство. След като в предишния кръг направи равенство на терена на шампиона Славия (Прага), днес тимът на Михал Билек разгроми с 3:0 другия столичен гранд - Спарта, и продължава да е начело в класирането. Мартин Минчев влезе като резерва за Спарта в 60-ата минута на мястото на Якуб Пешек.

Гостите знаеха, че имат само теоретични шансове да изместят Славия от втората позиция и излязоха без особена мотивация на "Доосан Арена". Виткроя откри още в 4-ата минута с гол на Жан-Давид Богуел, а в 21-ата вече водеха с 2:0 след попадение на Милан Хавел. Малко по-късно Павел Буха от домакините получи директен червен картон, но това не се оказа фатално. Нещо повече: в 34-ата минута Лукаш Хейда заби трети гол за Виктория и на практика реши мача. Малко след началото на второто полувреме Ладислав Крейчи II от Спарта съще беше изгонен.

В другия мач от Шампионската група в плейофите Славия (Прага) разгроми с 3:0 Словачко и запази живи шансовете си да догони Виктория. Преди почивката домакините поведоха с гол на Сърджан Плавшич, а през второто полувреме точни за Славия бяха Ибрахим Траоре (75') и Ондрей Лингър (84').

До края на сезона остават два кръга. Лидерът Виктория ще гостува на Храдец Кралове и ще посрещне Острава. На Славия предстоят мачове с Острава и Спарта. Отборът на Мартин Минчев чака финала за Купата на Чехия срещу Словачко, а седмица по-рано ще играе срещу същия съперник в първенството.