Норич отказа Уулвърхамптън от евротурнирите

Норич сложи край на малките шансове на Уулвърхамптън да участва в евротурнирите през следващия сезон. Двата отбора завършиха 1:1 на "Молиню". Теему Пуки откри резултата в 37-ата минута, а Раян Аит-Нури изравни в 55-ата.

"Канарчетата", които изпаднаха преди доста време, спряха серия от шест поредни загуби, но точката едва ли ги радва много. Уулвс пък записа шести пореден мач без успех и изостава на 5 точки от седмия Уест Хам.

От самото начало се видя, че двата отбора, намиращи се в слаба форма, показаха, че няма много за какво да играят, въпреки че "вълците" на теория можеха да настигнат Уест Хам. Пуки стреля покрай вратата при първата си възможност след отлично извеждащо подаване на Кийрън Доуел. Малко по-късно той бе близо до гол, но Джон Руди спаси, а Доуел бе блокиран при добавката. При третия си опит финландецът откри резултата.

Уулвс владееше повече топката, но не създаваше положения. Домакините бяха освиркани на почивката и се представиха по-силно през второто полувреме. След центриране на Моутиньо от фал последва разбъркване в наказателното поле и Аит-Нури успя с глава да прати топката в мрежата. Настроението на стадиона се промени и "вълците" доминираха до края, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

Снимки: Gettyimages