Лестър унижи Уотфорд в последното домакинство на “стършелите” в елита

Лестър разгроми Уотфорд с 5:1 в последното домакинство на “стършелите” в Премиър лийг преди отиването им в Чемпиъншип. Срещата на “Викъридж Роуд” беше без значение и за двата тима, защото Уотфорд вече беше изпаднал, а “лисиците” не играят за нищо. Мачът беше от предпоследния кръг, но Лестър е с двубой по-малко. Уотфорд и Норич пък вече изпаднаха.

Това е трети успех за състава на Брендън Роджърс срещу този съперник през сезона, като в предишните играчите вкараха по четири гола - 4:1 за ФА Къп и 4:2 за първенство.

На стадиона присъстваше бъдещият нов мениджър на Уотфорд Роб Едуардс, който беше посрещнат с овации.

Домакините започнаха силно и поведоха с 1:0 още в 6-ата минута чрез Жоао Педро, а малко след това удариха и греда.

Не закъсняха обаче и грешките на Уотфорд в защита, които са в основата на слабата кампания. Така в 18-ата Джеймс Мадисън изравни, а след още четири минути Джейми Варди изведе Лестър напред - 2:1.

Секунди след подновяването на играта Харви Барнс беше точен за 3:1, а Варди (70’) се разписа още веднъж - за 4:1. В 86-ата Барнс сложи край на всичко с попадение за 5:1.

В последния кръг след седмица Уотфорд гостува на Челси (22 май), а на “лисиците” им остават двубои също срещу Челси (19 май) и Саутхамптън (22 май).

Снимки: Gettyimages