Шампионът Де Врийс с безгрешно каране и втора победа за сезон във Формула Е

Ник де Врийс завоюва своята втора победа от началото на сезона във Формула Е след едно перфектно каране във втората надпревара на летището „Темпелхоф“ е Берлин. Действащият шампион в изцяло електрическия шампионат поведе още на старта в германската столица с много агресивна маневра на първия завой.

След това нидерландският пилот на Мерцедес напълно контролира развоя на събитията и не остави шанс на вчерашния победител Едоардо Мортара дори да си помисли за дубъл. На финала разликата между двамата бе 2.4 секунди в полза на Де Врийс, който финишира с оставащи 0.9% енергия в своята батерия, докато Мортара изразходва целия си заряд.

Трети на подиума се качи вторият пилот на Мерцедес Щофел Вандоорн, който както и вчера стартира осми, но се добра до третото място на финала. Белгиецът си гарантира вторият подиум в Берлин след страхотно изпреварване срещу Лукас ди Граси три тура преди финала. Бразилецът финишира четвърти, с което направи триумфът на Мерцедес пълен, тъй като той и съотборникът му във Вентури Мортара използват задвижващи системи на германския производител.

Пети под карирания флаг мина Робин Фрайнс, но той може да бъде наказан заради контакт с Антонио Феликс да Коща на обратната права във финалния тур. След удара португалецът бе на път да се удари тежко в стената, но успя да овладее колата си и да завърши шести.

Десетката във втория старт в Берлин допълниха Оливър Роулънд, Андре Лотерер, Жан-Ерик Верн и Мич Евънс, които взеха последните точки. Първи извън тях завърши Сам Бърд.

В генералното класиране във Формула Е след преполовяването на сезона лидер със 111 точки е Вандоорн, който има аванс от 12 пункта пред Мортара и 16 пред Верн. Днешният победител Де Врийс се изкачи до шестата позиция, но той изостава на цели 46 точки от своя съотборник Вандоорн.

Осмият сезон в историята на Формула Е продължава на 4 юни с дебютното състезание по улиците на индонезийската столица Джакарта.

Снимки: Imago