Финландия с втора победа на Световното по хокей на лед

Олимпийският шампион по хокей на лед Финландия постигна втора поредна победа на домашното световно първенство. Във втория си мач от група "В" в Тампере финландците се наложиха с 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) над Латвия и оглавиха еднолично класирането в групата.

Рудолфс Балчерс даде преднина на на латвийците малко повече от осем минути след началото на двубоя, а Сакари Манинен изравни при числено предимство в средата на втората третина. Отново гол при "пауър плей" донесе успеха на домакините, като той падна в 18-ата минута на третия период. Негов автор стана Микаел Гранлунд. За Латвия това бе втора поражение след загубата с 1:4 от САЩ преди ден.

В следобедния мач от групата Чехия разби с 5:1 (0:0, 2:0, 3:1) Великобритания. Два гола за успеха на чехите вкара Матей Блумел, а по един добавиха Якуб Флек, Давид Иржичек и Иржи Чернох. За британците в края на мача се разписа Бен Лейк.

В група "А" Германия постигна първата си победа след 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) над Словакия. И трите гола паднаха в рамките на десетина минути във втората третина. Матиас Плахта и Лео Пфьодерл дадоха преднина от две попадения на германците, а оказалият се почетен гол за Словакия бе дело на Кристиан Поспишил.

Швейцария стартира турнира с категорична победа с 5:2 (3:0, 1:0, 1:2) над Италия в последния мач за деня. Калвин Туркауф реализира две шайби за "кръстоносците", а Денис Малгин, Андрес Амбюл и Нико Хишир добавиха по още една. За Италия Даниел Глира и Данте Ханун вкараха два гола в последните 20 минути на мача.