Убедителен старт за САЩ на Световното по хокей на лед

САЩ започна с категорична победа участието си в груповата фаза на Световното първенство по хокей на лед във Финландия. Американците се наложиха с 4:1 срещу Латвия в група "Б". Капитанът Сет Джоунс се отличи с попадение при числено превъзходство и асистенция към голмайстора Райли Барбър в рамките само на 78 секунди в първия период. Вратарят Страус Мен се отличи с 24 спасявания в полза на победителите.

Томас Борделю и Сам Лафърти също се разписаха във вратата на латвийците. САЩ водеше с четири гола разлика още в първата минута на втория период, решавайки рано крайния изход от срещата. Андрис Дзернис реализира почетното попадение при числено превъзходство в третата част.

В среща от група "А" Словакия победи Франция с 4:2. Павол Регенда се разписа два пъти в полза на словаците, които водеха с 2:0 до в самото начало на втората част, но "петлите" изравниха за малко повече от шест минути чрез Антони Рех и Жордан Перет. Самуел Такач и Томаш Татар също бяха точни във вратата на Франция.