Димитър Ангелов: В никакъв случай няма да се предадем

Треньорът на Левски Димитър Ангелов даде своето мнение след второто поредно поражение от Балкан в полуфиналната серия между двата тима. "Сините" отстъпиха в мач №2 с крайното 72:76, като по този начин допуснаха изоставане от 0-2 победи в общия резултат. Ето как коментира срещата Ангелов пред колегите от Max Sport 2:

Балкан опря Левски до стената

“Изпуснахме инициативата в последната четвърт. Така се получи и в първия мач. Водехме с близо десет точки в третата част, но след това нямам обяснение как допуснахме 28 точки в последната четвърт, в която се решава мач. Може би има някаква умора, не вярвам, защото играчите са добре подготвени. Не можем да върнем времето. Ще направим анализ и ще се опитаме да се поучим от грешките си. Може би и липса на концентрация, след като ни взимаха важни борби в нападение.

Пазихме добра защита, но ни крадяха борбите. Имаха и късмет, защото вкараха няколко стрелби в последната секунда. Има го това в баскетбола. Балкан е отбор, който играе агресивно в защита, така че всички отбори бележат трудно срещу тях. Днес имаме много лош процент - пак имаме вкарани три тройки. Казах им, че ако не вкараме поне 8-9 далечни стрелби, няма как да спечелим. В тази зала се играе много трудно. Публиката оказва голям натиск върху играчите и когато един играч е изморен, се взимат трудни решения. Балкан играе агресивно, затрудна ни в комуникацията и не можем да си намерим нашата игра.

Ивица Радич го нямаше. Той ни е основният център, който цялата година ни е основен реализатор и основен борец под кошовете. Говорим си, но той самият трябва да се извади от тази ситуация. Ние, треньорите, правим необходимото.

Днес не мога да бъда недоволен от раздаването на моите момчета. Имаме два мача в София, в които ние в никакъв случай няма да се предадем. Ще се борим да стигнем до пети мач тук. Ние разчитаме на публиката на Левски като цяло. Играем силно в нашата зала и подканвам привържениците да дойдат в залата и да ни окажат нужната подкрепа”, каза Ангелов.

Снимка: Стоян Христов