Небойша Видич: Отиваме в София, за да затворим серията

Старши треньорът на Балкан Небойша Видич даде своя коментар след победата над Левски със 76:72 в мач №2 от полуфиналната серия между двата тима. Ботевградчани взеха преднина от 2-0 победи в общия резултат, като още един успех ще им осигури място на финала в НБЛ. Ето какво сподели Видич пред колегите от Max Sport 2:

Балкан опря Левски до стената

“Левски има страхотен потенциал в офанзивен план - това е нещо, което всеки може да види. Страхотни играчи в един отбор. Може би прекалено много, защото понякога това може да бъде проблем. Нищо лошо не искам да кажа с това. Да ги задържиш до около 70 точки е наистина страхотно постижение. Просто трябваше да вкарваме топката в коша и успяхме да го направим във второто полувреме, въпреки че отново допуснахме доста отворени стрелби.

Дерик Маркс е наистина добро момче и винаги иска да дава всичко от себе си. Може би той все още не е в най-доброто си състояние, но може да хваща своя ритъм и именно това стори във второто полувреме на днешния мач.

Не ми харесаха някои ситуации, в които играчите ми искаха да правят смени в защита. Аз не го искам, но успяхме да се справим. Оставихме Радич почти без точки. Да, направихме промени, не бяха нещо специално, защото нямаме време за такива неща. Познаваме се много добре, все пак играем за седми път през сезона. Не бях спокоен преди началото на тези полуфинали. Загубихме от Левски в полуфиналите, загубихме Финалната четворка в Балканрската лига, играхме много трудна серия срещу нелошия отбор на Академик.

Аз винаги казвам истината на моите момчета, защото съм честен човек. Истината е, че ние не играем най-красивия баскетбол, но ние правим крачки напред в някои елементи, които за този момент са ни достатъчни.

Ще се опитаме да затворим серията във вторник. Те са прекалено добри, за да си правим сметки отсега. Отиваме там, за да спечелим един мач и да затворим серията. Няма да бъде лесно със сигурност”, каза Видич.

Снимка: Стоян Христов