Светкавица победи Рилци

Светкавица (Търговище) надигра с 3:1 у дома Рилци (Добрич). Двубоят е от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините взеха трите точки и това беше най-доброто за тях.

Светкавица ще внимава с Рилци

Те имаха превес във владеенето на топката и повече атакуваха. Играта обаче не им спореше, действаха припряно и допускаха грешки, както атака, така и в защита. Още в началото Дейвид Венциславов пропусна два пъти да ги накаже с гол. След това обаче Румен Николов свали част от напрежението у търговищкия тим с попадение. Живодар Владев обаче изравни.

Веднага добричлии пропуснаха да направят обрат. После Любомир Михалев уцели гредата. Той коригира мерника си в края на полувремето, когато отново изведе Светкавица напред. Дейвид Венциславов пък пак пропиля добра възможност. След почивката на два пъти гредите помогнаха на гостите. Накрая Румен Николов се разписа още веднъж за окончателното 3:1. Малко преди това съотборниците му поискаха дузпа за нарушение срещу него, но рефера не реагира.