Локо и Динамо си вкараха 6 гола в зрелищно московско дерби

Динамо (Москва) изпусна аванс от два гола и завърши 3:3 с Локомотив (Москва) в столичното дерби от предпоследния 29-и кръг на руската Премиер лига. Това беше четвърти пореден мач без победа в първенството за Динамо, но отборът поне прекъсна серията си от загуби и отново се изравни по точки със Сочи. Двата тима спорят за второто място и всичко ще се реши в прекия двубой помежду им следващата седмица. Сочи се нуждае от задължителна победа, докато динамовци ще грабнат сребърните медали и при равенство.

На "РЖД Арена" по-добре започнаха гостите, които откриха в 9-ата минута с попадение на Фьодор Смолов. Руският национал се възползва от грешка в защитата на Локо и наказа бившия си отбор. "Железничарите" изравниха в средата на полувремето с точен изстрел на Тин Йедвай, който се разписа с глава след центриране от корнер.

В 33-ата минута Арсен Захарян получи пас от Дмитрий Скопинцев и с прекрасен удар върна преднината на Динамо. На 18 години и 11 месеца младата звезда на "бяло-сините" вече има 10 гола в РПЛ, а преди него с подобно постижение може да се похвали само Алан Дзагоев.

Три минути след попадението на Захарян Йедвай повали в наказателното поле Смолов и Динамо получи дузпа, реализирана от Даниил Фомин. Локомотив заигра по-добре през второто полувреме и най-вече след влизането на Ян Кухта и Уилсон Исидор. В 65-ата минута Кухта изскочи очи в очи с Антон Шунин и стреля точно в левия ъгъл. Равенството на домакините донесе Гирано Керк в 72-ата минута с добавка отблизо.

До края нови голове на паднаха, макар че и двата тима търсеха победата с всички сили. Локомотив събра 45 точки и си гарантира, че ще завърши на шесто място в крайното класиране. В последния си мач отборът от Черкизово ще гостува на Криля Советов

Ростов надви с 2:1 у дома Химки и поне временно измести Спартак (Москва) от деветото място. Домакините стартираха много силно и в 17-ата минута вече водеха с 2:0 след голове на Роман Тугарев и Дмитрий Полоз. Химки намали чак в добавеното време чрез Резиуан Мирзов и остана на 12-а позиция. В последния кръг отборът от московското предградие приема Спартак и ако не победи, може да изпадне директно или да отиде на плейоф за оставане в елита.

В мач от средата на таблицата Ахмат надви с 1:0 гостуващия Криля Советов. Мохамед Конате се разписа в 54-ата минута, а отборът от Грозни удържа преднината си сравнително лесно, защото малко след гола Юрий Горшков от Криля Советов получи червен картон. Двата тима делят 7-о и 8-о място с по 41 точки.