Лудогорец би Черно море, взе 11-ата и осигури минимум бараж на Левски и Ботев Пд

Лудогорец спечели с 1:0 домакинството си на Черно море в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение вкара Пиерос Сотириу в 52-ата минута след точно изпълнена дузпа, а секунди по-късно гол на варненци правилно бе отменен след преглед с ВАР.

38 Лудогорец - Черно море 1:0, шампионите вдигнаха титлата за 11-и пореден път

След края на двубоя Лудогорец получи официално 11-ата си поредна титла на България, докато поражението лиши "моряците" от шанс да стигнат до евротурнирите кръг преди края на първенството.

Срещата бе по-емоционална за домакините, защото преди нея се проведоха няколко благотворителни инициативи, а през второто полувреме около 5 000 фенове по трибуните на няколко пъти скандираха името на Вандерсон, който днес изигра последния си двубой с фланелката на Лудогорец.

Мачът започна с минута мълчание в памет на Джоди Лукоки. Феновете на разградчани изпратиха с аплодисменти и скандирания "Джоди Лукоки" бившия футболист на тима, който почина преди няколко дни след инцидент в Нидерландия.

В 14-ата минута Сотириу изведе Гонсалвеш в наказателното поле, който обаче не центрира добре към своите съотборници, но все пак спечели корнер. След неговото изпълнение Карничник стреля с глава в аут. Секунди по-късно Велев отне топката от Шоу и намери набралия скорост Сердюк, но украинецът се забави с изстрела и централните бранители на разградчани го блокираха.

В 33-ата минута Делев центрира за Десподов, капитанът на "орлите" стреля със задна ножица, но високо над напречната греда. Шест минути по-късно варненци отговориха със самостоятелен пробив на Сердюк, чрез който преодоля Вердон и шутира под ъгъл с левия крак, а Падт изби.

През второто полувреме в игра за домакините се появи Вандерсон, който замени Делев и сложи капитанската лента в последния си мач за разградчани.

Лудогорец като по чудо не откри резултата в 48-ата минута, когато Сотириу на два пъти с глава пропусна целта. Той засече центриране от корнер на Десподов, изпращайки топката в напречната греда, а после при добавката стреля в аут.

Реферът Георги Димитров бе привикан да прегледа положението с ВАР, след което отсъди дузпа за игра с ръка на Сердюк, който стопира първия удар на Сотириу. Кипърецът реализира от бялата точка за 1:0.

Секунди по-късно Сердюк прониза мрежата на домакините. Първоначално съдията призна попадението, но отново отиде да се консултира с ВАР, след което правилно го отмени поради нарушение на Сула срещу Шоу, тъй като именно то позволи на украинския централен нападател на варненци да излезе очи в очи с вратаря и да реализира.

В 83-ата минута Вердон стреля с глава след центриране на Десподов от корнер, но в аут.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Пиерос Сотириу 52 д.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 30. Пластун, 21. Карничник, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 11. Десподов, 73. Рик, 90. Делев, 19. Сотириу

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 27. Димов, 28. Дробаров, 6. Попов, 32. Дичев, 77. Велев, 23. Гарсия, 10. Василев, 31. Беншаа, 8. Сула, 9. Сердюк

снимки: start-photo.bg