Ще нанесе ли Балкан втори удар по самочувствието на Левски?

Отборите на Балкан и Левски отново се изправят един срещу друг, 48 часа след зрелището, което сътвориха в първия двубой помежду си в четвъртък. Претендентите за място на финала в плейофите на НБЛ излизат за мач №2 от полуфиналната си серия, който ще се проведе тази вечер от 19:00 часа в зала "Арена Ботевград". Ботевградчани разполагат с аванс от 1-0 победи в серията, като се нуждаят от още два успеха, за да продължат към директния спор за титлата.

Балкан поведе на Левски след драма в първия мач от полуфиналната серия

В мач №1 в четвъртък Балкан постигна драматична победа с 80:74 след продължение. Възпитаниците на Небойша Видич изоставаха с двуцифрен пасив на старта на последната четвърт, но показаха характер и настигнаха своя съперник, като тройка на Амад Рори вкара двубоя в продължение при 67:67. В допълнителните пет минути "зелените" успяха да направят две минисерии, които им бяха напълно достатъчни, за да изтръгнат както победата, така и предимството в серията.

Крисчън Джоунс бе водещата фигура на ботевградчани в двубоя, след като центърът завърши мача с дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби, включително ключови изяви в последната четвърт. ДиВон Уошингтън записа солидно включване от резервната скамейка със 17 точки, а плеймейкърът на тима Амад Рори регистрира първия трипъл-дабъл в плейофите от над едно десетилетие насам, след като се отчете с 12 точки, 10 борби и 11 асистенции.

Прибързаните решения на Марио Литъл, които разгневиха Папазов

Левски допусна срив в своето представяне в последната четвърт и продължението, което ядоса старши треньора на тима Тити Папазов. Наставникът не остана никак доволен от индивидуалната игра на Марио Литъл, който пропиля важни нападения на "сините" в допълнителните пет минути и направи най-лошия си мач през сезона що се отнася до стрелбата от тройката - 1/9. Добрата новина за Левски все пак бе завръщането в игра на Йордан Минчев, който направи повторния си дебют с екипа на шампионите, след като лекуваше контузия в последните няколко месеца. Националът записа отличен мач с 11 точки от пейката. Чавдар Костов пък бе най-резултатен за столичния тим с 19 точки, докато "грешникът" Литъл приключи със 17 точки и 9 борби.

Съдии на срещата ще бъдат Мартин Хорозов, Станимир Русев и Стефан Стефанов.

Снимка: Стоян Христов