Балкан поведе на Левски след драма в първия мач от полуфиналната серия

Балкан победи с (11:14, 25:21, 13:21, 18:11, 13:7) Левски след продължение в първия мач от полуфиналната серия в НБЛ. Играе се до три победи от пет мача, като сблъсък №2 е на 14 май (събота) от 19:00 часа отново в “Арена Ботевград”.

Срещата даде заявка за дерби още от първите минути, като двата отбора се преследваха в резултата, но все пак “сините” се оттеглиха с авнас от 3 точки след 10 минути игра. Баскетболистите на Балкан обаче бързо се върнаха в мача и на почивката излязоха напред в резултата с 1 точка (36:35). След нея Левски доминираше на паркета, но изпусна преднината си в заключителните минути на редовното време. Играчите на Небойша Видич се възползваха от грешките на противника и пратиха мача в продължение, като в него не дадоха на "сините" шанс да достигнат до успеха.

Крисчън Джоунс беше най-резултатен за Балкан с дабъл-дабъл - 21 точки и 11 борби, Дивон Уошингтън вкара 17, а Амад Рори се разписа с трипъл-дабъл - 12 точки, 10 борби и 11 асистенции.

За Левски Чавдар Костов наниза 19 точки, а 17 добави Марио Литъл.