Отборът на Вутов приключи сезона с домакинска загуба

Мезьокьовешд-Жори отстъпи с 2:3 на Уйпещ в последния си мач за сезона в унгарското първенство. Антонио Вутов не игра за домакините, които ще финишират на 9-о място в крайното класиране. Българинът не е бил на терена в официален двубой от средата на март и записа едва 14 мача през кампанията, като не се разписа нито веднъж.

Срещу Уйпещ Мезьокьовешд-Жори поведе още във 2-ата минута с попадение на Марин Юрина, но през второто полувреме Матяш Катона, Гиорги Беридзе и Буду Зивзивадзе направиха пълен обрат в полза на гостите. В края Дино Бесирович оформи крайния резултат.

Уйпещ е на пето място в класирането с 44 точки, но може да бъде изместен от Пакш, който има 42 и днес ще гостува на МОЛ Фехервар.

В неделя Янис Карабельов и съотборниците му от Кишварда посрещат Залаегерсег и при успех ще завършат на второ място след шампиона Ференцварош