Бойко Борисов и Витоша (Бистрица) посягат към шеста шампионска титла

Витоша (Бистрица) победи с 3:0 Спартак (Варна) на стадион "Ивайло" и се класира за финала на държавното първенство по футбол за ветерани. Там "бистришките тигри" ще гонят шеста шампионска титла на България, пише "Велико Търново спорт".

Те бяха водени от експремиера Бойко Борисов, който бе с капитанската лента и с неговия №13. Той игра без смяна целия мач. Куп известни футболисти личаха в двата състава, като по-класни бяха тези на Витоша - бившите национали Емил Гъргоров, Гошо Гинчев, Христо Йовов, Георги Пеев и др.

"Тигрите" превъзхождаха и атакуваха по-често, докато "соколите" залагаха на контраатаки до почивката.

В 11-ата минута Георги Пеев направи двойно подаване с Бойко Борисов и бе съборен на границата на пеналта, реферът Георги Гинчев отсъди логичния фал. Емил Гъргоров технично завъртя топката в ъгъла за 1:0.

После удар на Христо Йовов бе спасен, а в 21-ата минута Георги Пеев нацели гредата. През втората част Спартак засили атаките си и Марин Петров навлезе отляво и стреля опасно, но Димчо Митов спаси.
В 48-ата минута Георги Пеев отново нацели напречната греда, а нов негов удар бе уловен от вратаря Костадин Иванов, който направи силен мач.

Емил Гъргоров се отличи с втори гол в 60-ата минута, като стреля неспасяемо в ъгъла за 2:0. В 71-ата минута се разписа и друг бивш национал - Георги Пеев, който от дистанция прати топката в ъгъла за 3:0.
Бойко Борисов се отличи с няколко извеждащи паса и технични отигравания, а в последната минута негов изстрел също се отби напречната греда. Въпреки голямата жега, ветераните на двата тима показаха отлична кондиция и добро темпо, а условията и организацията на стадион "Ивайло" бяха перфектни.

Спартак (Вн): Костадин Иванов, Стоян Димитров, Антон Димитров, Диян Дончев, Бойко Косев, Диан Кателиев, Марин Ценов, Марин Петров, Стефан Дончев, Асен Гайдарджиев, Тодор Радомиров (Георги Арнаудов, Мирослав Коларов, Асен Миладинов, Николай Кателиев, Иван Тодоров)

Витоша: Димчо Митов, Велизар Андонов, Николай Христозов, Венцислав Бонев, Йордан Върбанов, Николай Николов, Емил Гъргоров, Николай Божов, Георги Пеев, Бойко Борисов, Христо Йовов (Борислав Георгиев, Светослав Петров, Николай Вучев, Гошо Гинчев, Васил Василев, Мариян Германов, Росен Василев)

Съдия: Георги Гинчев
Асистенти: Ивайло Атанасов и Илиян Капарашев.

"Прекрасно съоръжение сме направили - стадион "Ивайло"! Да го ползвам най-после и аз един път…", заяви след мача Бойко Борисов. Експремиерът похвали и двата отбора.
"Много добре играха нашите момчета, всички играха много добре и браво на тях! Спартак са много силен противник, неслучайно влязоха в "А“ група", каза още Борисов.

След мача той подари на деца двата си екипа, направи си куп снимки с желаещите. Последната съпруга на Трифон Иванов - Валя Панова, пък му подари оригиналния екип с №3 на Трифон Иванов от Европейското първенство в Англия през 1996 г.