Копер грабна Купата на Словения и е близо до златен дубъл

Отборът на Копер спечели за четвърти път Купата на Словения по футбол, след като победи НК Браво с 3:1 на финала в Целе.Двубоят беше решен в последните 20 минути, когато паднаха и четирите попадения. Гамбиецът Ламин Коли се разписа два пъти, а Андей Котник също вкара за успеха на "жълто-сините", които заслужиха трофея за първи път след 2015 година.

НК Браво дебютира на финал в надпреварата, а гола за тима реализира Грегор Байде в 83-тата минута.

Копер е близо до първи дубъл в клубната история, след като в шампионата на Словения е лидер с 2 точки аванс пред втория Марибор два кръга преди края.

Снимка: fckoper.si